Događaj s multiplicirajućim učinkom pod nazivom KA 220 Multimodalni način razmišljanja (MSet)

Naša škola je zajedno s Češkom, Litvom, Poljskom, Rumunjskom i Turskom jedan je od partnera u Erasmus+ KA220 projektu Multimodal Mindset (MSet), koji se bavio multimedijskom pismenošću i za cilj je imao izraditi materijale koji će pomoći nastavnicima u poučavanju multimodalne pismenosti. U projektu se naglasak stavlja na medijsku pismenost, kreativnu dramu i digitalno pripovijedanje kao načine koji će nam pomoći razviti multimodalnu pismenost.

U sklopu projekta Erasmus+ KA220 projekta Multimodal Mindset (MSet), u četvrtak 23. studenoga 2023. u prostorijama Srednje škole Ban Josip Jelačić, održan je događaj s multiplicirajućim učinkom pod nazivom KA 220 Multimodalni način razmišljanja (MSet). Događanje je organizirano za stručnu javnost  i bio je  besplatan je za sve pozvane sudionike.

Pozivu su se odazvali osobe, organizacije ili skupine koje imaju interes ili ulogu u obrazovanju, te mogu utjecati na širenje učinka projekta i intelektualnih rezultata projekta, dostupnih i na web stranicama škole, te web stranici Erasmus+ projekata:

1. Multimodal Mindset in the Classroom - izvješče istraživanja (hrvatska verzija)

2. The Multimodal Literacy Tool Kit - obrazovni resurs dostupan ciljanoj skupini (učiteljima i trenerima) kako bi podržao obrazovni format utemeljen na istraživanju dobiven u R1 te im pomogao u podučavanju multimodalog načina razmišljanja (hrvatska verzija)

3. Multimodal Mindset Web Portal - web platforma je inovativan proizvod visokih standarda s ponuđenim sadržajem i multimodalnom pismenošću, što je glavno područje projekta. Rezultat je oblikovan s ciljem pružanja kvalitetnog obrazovanja učenicima osnaživanjem nastavnika i trenera u području obrazovanja multimodalne pismenosti.

Multiplier event bio je oglašen na stranicama škole, facebook i instagram stranici škole te su izrađeni promotivni materijali u obliku pozivnice, brošure, postera i flajera - na engleskom i hrvatskom jeziku. Sudionici su pozvani dionici, predstavnici Ministarstva obrazovanja, Agencije za odgoj i obrazovanje te nevladinih organizacija, institucija i udruga povezanih s obrazovanjem, nastavnici i treneri iz drugih škola te zaposlenici veleučilišta. Događanje je pratilo 40 sudionika u školi te 20 online koji su omogućili širenje učinka projekta i predstavljanje rezultata projekta na državnoj razini. Svi su dobili certifikat o sudjelovanju.

Ciljevi Multiplier eventa bili su predstaviti projekt MSet; podići svijest o multimodalnoj pismenosti; istaknuti važnost multimodalne pismenosti; potaknuti međusektorsku suradnju; potaknuti korištenje rezultata projekta na različitim obrazovnim razinama; promovirati rezultate projekta MSet.

Projekt je redovito diseminiran u Republici Hrvatskoj, kao i samo događanje, čiji je sažetak dostupan na linku. Na kraju sudionici su popunili evaluaciju o događanju i o rezultatima projekta te su sudionicima dodijeljeni certifikati.

Objavio : admin, 25.11.2023 11:04