Razred Šveđana u SŠBJJ

U sklopu Akreditacije srednje škole Klara Teoretiska Gymnasium iz Goteborga iz Švedske grupa učenika i nastavnika gostovali su u našoj školi na grupnoj mobilnosti u razdoblju od 5. do 7. ožujka 2024. Jedan cijeli razred nam je došao u posjet te smo s njima u međunarodnim timovima s našim gimnazijalcima realizirali radionice, ogledne satove, terensku nastavu i neformalna druženja kako nastavnika, tako i učenika. Prvi dan učenici gimnazijskih razreda uključeni u projektne aktivnosti imali su zajedničke radionice o toleranciji, multikulturi, aktivnom građanstvu i održivom razvoju. Nakon posjeta nastavi, engleskog jezika i informatike, okušali smo se i u zajedničkom plesu hrvatskih tradicionalnih plesova. Zagorski cug je u jednom trenu protutnjio cijelom školom uz smijeh i dobru volju. Drugi dan smo proveli jedan krasan kišni dan na Plitvicama, uz hrvatske prirodne ljepote i rekli bismo, švedsko vrijeme. Ali, ništa nam nije moglo taj dan pokvarit jer nakon cjelodnevnog boravka na svježem vlažnom zraku, učenici su se samostalno organizirali i večer proveli u Zagrebu na karaoke partiju. Slike i snimke su za pamćenje! Treći dan smo proveli u Zagrebu, a učenici su opet u međunarodnim timovima otkrivali Zagreb uz storytelling. Svaka grupa je dobila je deset zadataka, mjesta koja su morali naći, saznati nešto o njima te složiti priču uz fotografiju ili kratki video. Sve „priče“ smo objavili na zajedničkom Padletu. Nastavnici su dogovorili nastavak suradnje, saznali mnogo o različitostima i sličnostima kako u funkcioniranju države, tako i obrazovnog sustava pa i školskog života. Učenici su razvili simpatije, pala je poneka suzica, ali i poljubac.

Objavio : admin, 11.03.2024 11:44