NEZABORAVNO PUTOVANJE BAVARSKOM

14 učenika iz Hrvatske bilo je izabrano za putovanje u Bavarsku u razdoblju od 12.05. do 18.05. Putovanje je organizirao BayBIDS i svrha putovanja je mogućnost posjete i obilaska bavarskih fakulteta za što možda inače ne bismo imali priliku. Posjetili smo sveukupno 4 fakulteta na kojima smo bili informirani o studiranju u Njemačkoj. Predavanja su održali profesori i studenti fakulteta, te smo od njih mogli dobiti odgovore na sva naša pitanja.

Prenoćili smo u predivnom bavarskom gradu Bad Kissingenu u hotelu Hohenzoller, gdje smo svi zajedno proveli predivno vrijeme i stvorili nova sjećanja kroz druženje i zajedničke večere. Bad Kissingen je povijesni grad u kojem se također nalaze ljekovita kupališta i bazeni na koje smo išli dvije večeri nakon obilaska fakulteta.

Prvi dan smo posjetili fakultet u Bayreuthu. Na kampusu fakulteta Bayruth smo slušali mnoga korisna predavanja te smo imali priliku sudjelovati na jednom pravom predavanju s ostalim studentima. Kasnije smo otišli u obilazak kampusa koji je bio jednostavno nevjerojatan, imali smo osjećaj kao da smo u gradu, a ne na fakultetu zbog njegovog zapanjujućeg opsega i raznovrsnih ustanova koje bi nam omogućile skoro pa sve moguće puteve. Nakon obilaska fakulteta imali smo i par sati slobodnog vremena za obilazak grada. Ondje smo vidjeli mnoge znamenitosti i naravno stalno sve to i slikali. Drugi dan smo imali cijeli dan slobodan kako bi imali priliku razgledati Würtzburg i bolje upoznati bavarsku kulturu i običaje. Ondje smo isprobali njihova tradicionalna jela, sjeli se na kavu kako bi mogli promatrati prizore iz centra grad te obišli mnoge crkve i dvorce. Pogled na grad sa zidina jednog dvorca je bio toliko lijep da nam je jednostavno oduzimao dah, mogli smo samo promatrati pejzaž grada s divljenjem. Treći dan smo posjetili Bamberg i ondje smo slušali predavanja o fakultetima u Bambergu, ali i o BayBIDS stipendiji. Nakon toga nas je studentica koja ondje studira vodila u obilazak grada nakon čega smo imali i dosta slobodnog vremena da i sami obiđemo grad. Bamberg je po mom mišljenju, zbog svoje arhitekture i prirode, jedan od najljepših gradova Bavarske. Sljedeći dan smo posjetili fakultet u Ansbachu gdje smo sudjelovali u interaktivnim radionicama o medicini i tehnici. U Ansbachu smo posjetili Pixel-Campus gdje medijski studenti rade i omogućuju svoje projekte. Kasnije smo naravno imali slobodno vrijeme za obilazak grada. U petak smo spakirali svoje stvari i krenuli prema Deggendorfu gdje smo posjetili tehnološki fakultet na kojem smo slušali predavanja o smjerovima koji se ondje mogu pohađati. Kasnije smo stigli u Passau gdje nam se nalazi hostel u kojem smo prespavali zadnju noć. Hostel se nalazio na brdu iznad grada zbog čega smo imali predivan pogled iz soba. Imali smo mnogo vremena za istraživanje Passaua koje smo i iskoristili šetnjom uz rijeku Majnu i Inn te obilaskom znamenitosti grada. Navečer smo naručili pizzu te svi zajedno večerali, igrali igre i družili se. Ujutro smo iz Passaua krenuli prema Zagrebu. To je bio kraj ovog nezaboravnog putovanja.

Tijekom ovog putovanja smo saznali o studiranju u bavarskoj, o kulturi i običajima Bavarske, ali i stekli mnoga nova prijateljstva. Svi su bili toliko dragi i ljubazni što čini ovo putovanje još nezaboravnijim. Mislimo da ćemo se ovoga svi još dugo sjećati.

Objavio : admin, 01.06.2024 23:27

OVDJE_2024_v1